20 Čvc

Úspěšné vystoupení našich cyklistů na Evropském poháru v Púchově! Zářil Koblasa

Poslední velkou zkouškou před vrcholem sezóny – LPH 2020 v Tokiu – podstoupili naši cyklisté na Slovensku. V městečku Púchov se uskutečnil tradiční závod seriálu Evropského poháru v para-cyklistice.

Největšího úspěchu se dočkal Ivo Koblasa, který ovládl jak časovku, tak silniční závod. Manažer Iva (Ivo Koblasa starší) zhodnotil výkon svého syna na webu takto: „Ivo Koblasa jun. se o tomto víkendu 17. / 18.7. zúčastnil Evropského poháru v silniční cyklistice handicapovaných cyklistů. Konal se již 25. ročník. Stejně, jako v předchozích letech byl závod pořadatelsky velmi dobře zabezpečen. Na trati byla spousta fandících diváků, kteří po právu aplaudovali Ivovi, který na tento pohárový závod odjel z plné přípravy na paralympiádu v Tokiu. Ivo poprvé startoval na mezinárodní scéně v dresu Mistra Evropy, i díky tomuto dresu budil zaslouženou pozornost. Fanoušky Ivo potěšil přesvědčivým výkonem, kdy v startovním poli bojoval se závodníky z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a ČR. V silničním závodě Ivo svedl litý boj, kdy o svém vítězství rozhodl v závěrečném spurtu, do silniční časovky získal bonifikaci 7 vt. před závodníkem Dietmarem Hintringerem z Rakouska. V nedělní časovce Ivo již od prvních kilometrů nabíral náskok, který v cíli činil přes 1min. 30 vt na druhého závodníka Dietmara Hintringera z Rakouska.

Koblasa ale nebyl jediný, komu se dařilo. Druhé místo z časovky bral Vašek Antal (MH3). Další 2 bronzové medaile přidal do sbírky Patrik Jahoda (MH1). Bronz vybojoval také Michal Stark (MC2) a to v silničním závodě.

Výborný silniční závod zajel také Tomáš Mošnička (MH3), který bral stříbro: „Místo v evropském poháru v docela našláplé konkurenci a na kopcovité trati. Lepší čas než loni, vyšší watty než loni, tak snad se ta forma začíná rýsovat…“ okomentoval svůj úspěch Tomáš.

Vynikající „road race“ předvedla také Kateřina Antošová, která vybojovala stříbro a podařilo se jí porazil dlouholetou domácí rivalku – Annu Oroszovou. V časovce Katka vyjela bronz.